Akademia z okazji Święta Niepodległości

1 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.
Dzień ten przypomina o dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów niepodległości i odzyskaniu jej po 123 latach niewoli.

Z tej okazji 9 listopada 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas IV, V pod kierunkiem nauczycielki historii: Beaty Klonowskiej przygotowali akademię upamiętniającą 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie nasi aktorzy przedstawili program poetycko-muzyczny, ukazujący wydarzenia z przeszłości Polski, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się filmy przedstawiające miłość i szacunek Polaków do naszej dużej i małej Ojczyzny: ,,Historia Polski ‘’, ,,Polak mały”, ,,Gmina Bobrowo”. Pan dyrektor szkoły Jan Jakubowski przypomniał uczniom, że Ojczyznę należy szanować, pamiętać o naszych przodkach, bo to właśnie dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Podczas całej uroczystości panowała wyjątkowa atmosfera. Wszyscy uczniowie na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w tym dniu w stroje galowe . 

Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomogła docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz przypomniała uczniom, że pielęgnowanie naszych tradycji, to właśnie nasz patriotyzm.

Na korytarzu szkoły znajduje się wystawa poświęcona historii naszej niepodległości.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.


Udostępnij innym przez: