AKCJA PISANIA ,,LISTÓW DLA ZIEMI”

Uczniowie z klas IV-VIII kolejny raz dołączyli do grona ekologów, którzy aktywnie i twórczo działają w ochronie Ziemi. W tym roku z okazji Dnia Ziemi akcja propagowana była przez organ prowadzący szkoły, Gminę Bobrowo oraz Fundację Arka. Organizowana była pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”. Pisanie listów poprzedziły pogadanki i lekcje, które wyjaśniły uczniom w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku. Celem akcji jest rozwijanie wyobraźni i zastanowienie się nad tym, co jeszcze może się stać, jak potoczy się nasze życie, gdy brudne powietrze będzie już nie do zniesienia. Bardzo ważna jest też umiejętność dostrzegania tego, co wywołuje miłe wrażenie, a często nie zwracamy na to uwagi, jak na przykład zapach lasu, kwitnącego ogrodu. To one pozwalają nam odpocząć i poczuć się lekko. Do drzew możemy się nawet przytulić, posłuchać ich szumu i zapomnieć choć na chwilę o troskach i problemach. Jeżeli chcemy oddychać czystym powietrzem i żyć wśród czystej i pięknej przyrody, to musimy zacząć edukację od dzieci. To z nich wyrośnie pokolenie ludzi dbających o czystość, zdrowie i ekologię. Poprzez udział w takich akcjach jak „Listy dla Ziemi”, chcemy zmieniać przyzwyczajenia dzieci jak również dorosłych, by nie niszczyć środowiska, w którym żyjemy.

Uczniowie napisali, bądź narysowali swoje listy, tak jak wymagał tego regulamin organizatorów. Pisanie listów poprzedzone było lekcjami o tematyce ekologicznej. Akcja miała zasięg ogólnopolski i bardzo cieszy fakt, że również uczniowie z małej miejscowości pozostawią w niej swój ślad. Na etapie szkolnym docenione zostały najciekawsze prace:

I miejsce – Zuzanna Malinowska – kl. 7

II miejsce – Marcel Topolewski – kl. 4

III miejsce – Magdalena Klonowska – kl. 6

Gratulujemy wyróżnionym.

Koordynatorką akcji na etapie szkolnym była pani Beata Klonowska. Najpiękniejsze listy naszych uczniów możemy zobaczyć w galerii zdjęć.

LISTY NAGRODZONE:

POZOSTAŁE LISTY:

Udostępnij innym przez: