AKCJE CHARYTATYWNE W CZASIE ADWENTU

Czas adwentu to czas, w którym szczególnie otwieramy swoje serca aby pomagać drugiemu człowiekowi, będącemu w potrzebie. W tym niezwykłym czasie uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w kilka akcji.

  1. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – to akcja ekumeniczna organizowana co roku przez katolicką Caritas, ewangelicką Diakonię i prawosławną Eleos. Polega na zbiórce pieniędzy na rzecz osób będących w potrzebie a  szczególnie dzieci przez sprzedaż świec wigilijnych. Z zebranych środków finansowych organizowane są m.in. : wakacyjny wypoczynek, ciepły posiłek, dofinansowanie edukacji, pomoc w leczeniu i rehabilitacji oraz inne. Idea świątecznej świecy Caritas sięga poza granice naszego kraju. Zakupioną świecę stawiamy na wigilijnym stole jako symbol miłosierdzia.Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się wsprzedaż świec w szkole i w miejscach zamieszkania.W sumie rozprowadziliśmy 65 małych świec i 15 dużych. Zebrane pieniądze zostały przelane na konto Brodnickiego Centrum Caritas.
  • Kiermasz świątecznyOd początku grudnia SK Caritas zorganizowało zbiórkę różnych książek, zabawek, gier, maskotek, klocków, puzzli i innych rzeczy, które umilają czas dzieciom.                                                                     Uczniowie także mogli przynosić upieczone pierniki, które później były dzielone i pakowane w świątecznym stylu.

Wyżej wymienione artykuły były sprzedawane podczas kiermaszu przed Świętami Bożego Narodzenia. Cały dochód został przeznaczony dla Martyny Kamińskiej z Brodnicy, która od kilku miesięcy walczy z nowotworem. Martyna jest osiemnastolatką, u której wykryto ostrą białaczkę szpikową. Więcej informacji pod linkiem 

https://www.kawalek-nieba.pl/martynka-   kaminska/?fbclid=IwAR3mmcRY8rQ1j02RJvV1pKjH6mrXxNZ6uuGdTzdHQK-5jiZipfMP98bTtDs

  • Paczuszka dla Maluszka – to bożonarodzeniowa akcja, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej. Symbolem akcji jest „paczuszkowa” bombka. Otrzymałyjeosoby, które przyniosły dary.Nasi uczniowie uczestniczyli w tej akcji drugi raz. Potrzebne były ubrania, środki higieniczne, gry, puzzle, książki, owoce , słodycze i inne rzeczy codziennego użytku. W tym roku zebrane dary zostały przekazane do Domu Dziecka w Brodnicy. Przebywają tam dzieci i młodzież w wieku 5-20 lat.
Udostępnij innym przez: