ARCHITEKCI Z PIĄTEJ KLASY

Na przełomie września i października uczniowie klasy V wykonywali w domu przestrzenne makiety budowli średniowiecznych:  grodów, podgrodzi, Wystawa na korytarzu szkoły  wzbudza co roku zachwyt i ogromne zainteresowanie społeczności szkolnej, gdyż projekty prac wyglądają bardzo realistycznie.

Modele przestrzenne zostały wykonane przez uczniów klasy V w ramach realizacji tematów z działu: „Polska pierwszych Piastów”.

Celem projektu było umożliwienie dzieciom z kl. V kontaktu ze sztuką, poprzez świadome uczestnictwo w procesie twórczym oraz rozwijanie ich kreatywności. W czasie zajęć lekcyjnych uczniowie omawiali budowę grodu i podgrodzia, jego funkcje, elementy obronne, uczyli się je różnicować, poznawali życie ich mieszkańców.Wszystkie makiety przyniesione do szkoły, ze względu na słuszne rozmiary i wagę, stanowiły nie lada wyzwanie logistyczne.

Wszyscy realizatorzy projektu nie tylko doskonale weszli w role średniowiecznych architektów, wykorzystując zdobytą  z historii wiedzę w praktyce, ale przede wszystkim wykazali swoją kreatywność.

Beata Klonowska nauczycielka historii składa ogromne podziękowanie uczniom  klasy V  za ambicję i duże zaangażowanie w realizację bardzo pracochłonnego projektu oraz ich rodzicom za pomoc techniczną w tym wielkim, logistycznym przedsięwzięciu. Pracy było mnóstwo, ale i zabawy, kreatywności, współdziałania, wspólnie spędzonego czasu również wiele, natomiast … efekt  finalny – zdumiewający i niezwykły, co widać na załączonych fotografiach – tylko podziwiać!!! Makiety budowli średniowiecznych pod kierunkiem nauczycielki Beaty Klonowskiej wykonali uczniowie:Gołembiewska Ola,  Kliniewski Mikołaj, Konera Wiktoria, Laskowska Karolina, Lewandowski Michał, Marchelek Bartłomiej, Romanowska Julia, Skrzyniecka Dominika, Stryjek Aleksandra.

Udostępnij innym przez: