Dyktando zimowe

Co można robić w domu w czasie zbliżających się ferii? Można wykazać się znajomością ortografii i zawalczyć o klocki, książki i inne nagrody! Do tej rozwijającej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dodano pierwiastek rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie z początkiem przerwy świątecznej w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich sto! Za uzupełnienie każdego dyktanda konkursowego uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs odbywa się w całości online, a udział jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Udostępnij innym przez: