WARSZTATY CHEMICZNE I POKAZY FIZYCZNE

W dniu 26.09.2018r. uczniowie naszej  szkoły z klas  od IV do VIII brali udział w warsztatach chemicznych oraz w pokazach fizycznych. W Centrum Chemii w Małej Skali uczniowie przeprowadzili  doświadczenia:
1) Ogrzewanie manganianu(VII) potasu
2) Działanie magnezem na roztwór kwasu chlorowodorowego
3) Działanie stężonym kwasem chlorowodorowym na manganian(VII) potasu
4) Wskaźniki kwasowo-zasadowe.
Chemia w małej skali jest techniką wspomagającą doświadczalne nauczanie chemii w szkołach i na uczelniach wyższych. Polega na pracy z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększa bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejsza czas jego przeprowadzenia i umożliwia dokładniejsze omówienie. Innowacyjna technika Small-Scale Chemistry pozwala na nowoczesne, całościowe, przejrzyste, przyjazne i aktywizujące podejście do doświadczalnej strony nauczania przedmiotów przyrodniczych uczniów i studentów.
Na pokazach fizycznych organizowanych przez UMK w Toruniu uczniowie poznali- „Co to jest fizyka? (stany skupienia, prawa Newtona, pomiary fizyczne)”. Mogli zobaczyć  jak odbywają  się zajęcia dla studentów w ogromnej sali zwanej „aulą”. Wyjazd zorganizowała p. A. Sowińska. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
Udostępnij innym przez: