Dzień Ziemi 2017 pod hasłem „W kierunku natury”

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone były różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Z okazji tego święta do naszej szkoły przyjechali pracownicy Nadleśnictwa Brodnica p. Przemysław Jakubowski i p. Hubert Malina. Panowie leśnicy zapoznali uczniów z działalnością nadleśnictwa oraz  ze swoją pracą wprowadzając ich w tajemnice świata lasu. Za pomocą prezentacji multimedialnej uwrażliwili dzieci na piękno otaczającej przyrody. Pokazali jak należy o nią dbać. Zaprezentowali jak zmienia się las w zależności od pór roku. Jakie zagrożenia dla ekosystemu leśnego stanowią sama przyroda i człowiek i jak leśnicy sobie z tym zagrożeniem radzą. Dodatkowo uczniowie mogli wykazać się wiedzą w quizach z licznymi nagrodami. Obejrzeli film o drewnie:,, W dechę.” Na zakończenie nasi goście obdarowali wszystkie dzieci drobnymi upominkami. Serdecznie dziękujemy pracownikom nadleśnictwa za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody.
Krótką lekcję ekologiczną przygotowały też członkinie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody: Konera Wiktoria i  Laskowska Karolina z klasy 6. Zaprezentowały scenkę dotyczącą życia butelki  ,,Petulki”. Uczniowie  obejrzeli prezentację pt.: „Ziemia – nasz dom”, podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: ,,Rady Pana Śmietnika” wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady.
Święto Ziemi w naszej szkole to dzień miło i bardzo pożytecznie spędzony. Koordynatorem spotkania była nauczycielka przyrody p. Beata Klonowska.

Udostępnij innym przez: