Gminna Olimpiada Ekologiczna KLAS I-III, IV-VI ORAZ VII I GIMNAZJUM

Dnia 23.05. 2018 r. w Bobrowie odbyła się  XXI Gminna Olimpiada Ekologiczna.

KATEGORIA KLAS I-III
W kategorii uczniów klas I-III naszą szkołę reprezentowały: Panter Martyna, Tamiła Weronika, Wiśniewska Marta przygotowane przez wychowawcę klasy Małgorzatę Węgrzynowską.. Zagadnienia, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie dotyczyły treści ekologicznych, obejmujących podstawę programową klas I-III oraz treści poza programowe, które związane były głównie z naszą gminą oraz Brodnickim Parkiem Krajobrazowym. W wyniku przeprowadzonego konkursu  nasze uczennice zajęły kolejno: III miejsce Martyna Panter,
IV miejsce Weronika Tamiła i V miejsce Marta Wiśniewska. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Bobrowo p. Pawła Klonowskiego, uczestniczyły w quizie wiedzy ekologicznej prowadzonym przez pracownika Centrum Edukacji Ekologicznej w Brodnicy p. Marka  Bartkowskiego oraz  wspólnym grillu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

KATEGORIA KL.IV-VI

W kategorii wiekowej klas: IV-VI naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Jakub Bronikowski – kl. VI, Karolina Pusz – k. VI, Piotr Tamiła – kl. IV. Kategorię wiekową klas VII i gimnazjum reprezentowała Karolina Laskowska z kl. VII. Na teście sprawdzana była wiedza z podstawy programowej oraz  z treści dodatkowych z przyrody. Uczniów obowiązywała również wiedza z materiałów edukacyjnych gminy Bobrowo. Sukces na olimpiadzie z wiedzy ekologicznej na szczeblu gminnym odnieśli następujący uczniowie:
Kategoria klas IV-VI – etap gminny w Bobrowie:
II miejsce – Piotr Tamiła – kl. IV
III miejsce – Karolina Pusz-VI
Za udział  w quizie przyrodniczym prowadzonym przez pracownika Centrum Edukacji Ekologicznej Jakub Bronikowski z klasy VI został nagrodzony nagrodą rzeczową.  Uczeń wykazał się bogatą wiedzą opisującą życie zwierząt.

KATEGORIA KL. VII I GIMNAZJUM

W kategorii klas VII i gimnazjum  nie udało nam się zająć podium. Ale przecież dopiero zaczynamy edukację na wyższym etapie nauki. Uczennica Karolina Laskowska z klasy VII  za udział w olimpiadzie otrzymała nagrody pocieszenia.
GRATULACJE!!!

Laureaci olimpiady otrzymali z rąk wójta gminy Bobrowo p. Pawła Klonowskiego dyplomy oraz mnóstwo nagród rzeczowych: koce, termosy, książki, śpiwory, plecaki i inne.  Pan Wójt pogratulował uczniom sukcesów oraz podziękował nauczycielom za poświęcony czas i za przygotowanie uczniów do konkursu.  Uczniów do olimpiady z wiedzy ekologicznej z klas starszych przygotowała nauczycielka przyrody i biologii p. Beata Klonowska.

Udostępnij innym przez: