„Z KOLĘDĄ W DOM”

Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia wolontariusze Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci stają się małymi misjonarzami i wędrują od domu do domu. Celem tej wędrówki jest głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością z Narodzenia Syna Bożego, wiarą oraz zachęcanie do zaangażowania się w dzieło misyjne. W tym roku dzieci z naszej szkoły wędrowały w 9 grupach, przedstawiały krótki scenariusz pt. „Z kolędą w dom” o rówieśnikach z Amazonii i ich trudnej sytuacji. Oprócz dzieci w to dzieło zaangażowali się też członkowie rodzin kolędników przez zapewnienie opieki podczas wędrowania, przygotowanie gwiazd kolędniczych, strojów, skarbonek, przez pomoc w podwożeniu dzieci samochodem, przygotowanie posiłków, wiele innych form pomocy.  Wszystkim za każdy miły gest, dobre słowo, za otwartość i dary na misje, za mnóstwo słodyczy i owoców bardzo dziękujemy.

Oto grupy kolędnicze ze swoimi opiekunami:

  1. 1.   Chojno I

Opiekunowie – P. Izabela Majkowska i P. Renata Potorska

Kolędnicy: Zuzanna Lenkiewicz kl. V, Weronika Stefańska kl. V, Łukasz Przekaza kl. V, Jakub Gumienik kl. V, Maja Majkowska kl. III, Aleksandra Majkowska kl. 0

  1. 2.   Chojno II

Opiekun – P. Lidia Szostakowska

Kolędnicy: Bartłomiej Głodowski kl. VI, Aleksander Romanowski kl. VI, Sylwia Łagód kl. IV, Maria Głodowska kl. III, Mikołaj Romanowski kl. III,  Antoni Gumienik kl. II,   Kowalkowska

  1. 3.   Małki – Florencja

Opiekunowie: P. Angelika Błach i P. Sylwia Świeczkowska – Zając

Kolędnicy: Vanessa Konera kl. VII, Ewa Naguszewska kl. V, Marcin Świeczkowski-Zając kl. IV, Wiktoria Błach kl. II, Izabela Złotopolska kl. I, Alicja Świeczkowska-Zając kl. 0

  1. 4.   Małki I 

Opiekun – P. Katarzyna Wiśniewska

Kolędnicy: Marta Wiśniewska kl. V, Dorota Kosakowska kl. V, Łukasz Winnicki kl. V, Emilia Wiśniewska kl. III, Oliwia Winnicka kl. IV, Agatka Wiśniewska

  1. 5.   Małki II

Opiekun – P. Marzena Kopczyńska

Kolędnicy: Magdalena Klonowska kl. V, Zofia Wydźgowska kl. IV, Anna Jakubowska kl. IV, Anna Winnicka kl. II, Aleksandra Wydźgowska kl. 0, Monika Łęgowska kl. 0, Filip Heinrich kl. 0,

  1. 6.   Pasieki

Opiekunowie – P. Janusz Klonowski i P. Katarzyna Kłosińska

Kolędnicy: Anna Wolska kl. VII, Zuzanna Malinowska kl. VI, Szymon Malinowski kl. IV, Antoni Nowakowski kl. III, Martyna Nowakowska kl. I, Weronika Kłosińska KL. 0

  1. 7.   Słoszewy

Opiekunowie- P. Emilia Matuszewska i P. Magdalena Pajączkowska

Kolędnicy: Marcelina Pajączkowska kl. IV, Wiktoria Olszewska kl. III, Martin Amlicki kl. III, Roksana Pajączkowska kl. II, Wiktor Matuszewski kl. II, Mikołaj Cegłowski kl. II,  Kaja Pajączkowska kl. 0

  1. 8.   Tylice

Opiekun – P. Monika Wolska

Kolędnicy: Julia Łapkiewicz kl. V, Wiktoria Irwan kl. V, Marcel Wenderholm kl. V, Julia Witkowska kl. IV, Magdalena Irwan kl. I, Jagoda Wolska kl. 0

  1. 9.   Wymokłe

Opiekunowie P. Marzena Kopczyńska i P. Maria Sadowska

Kolędnicy: Dorota Kosakowska kl. V, Magdalena Klonowska kl. V, Marta Wiśniewska kl. V, Oliwia Winnicka kl. IV, Anna Winnicka kl. II

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

 

 

Udostępnij innym przez: