„Jesteśmy z Wami, niebieskimi motylami”

#challengeniebieskiemotyle2021

,,Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami” pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły, podjęli się realizacji wyzwania, do którego zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawową im. Małgorzaty Sulek w Drużynach, za co bardzo dziękujemy.

Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Wyzwanie #challengeniebieskiemotyle2021 to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Choć coraz więcej wiemy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, wciąż jest jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii w tym zakresie. „Niewiadome” kwestie dotyczące autyzmu mogą wzbudzać lęk, niezrozumienie, rodzić sztywne, a często nawet niewłaściwe przekonania. Dlatego też Dzień Świadomości Autyzmu może być doskonałą okazją do pochylenia się nad problemami tych osób, zrozumienia ich, a także zbudowania pewności, że każdy z nas na swój sposób może im pomagać, chociażby poprzez akceptację oraz unikanie wykluczania osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie starajmy się tworzyć przyjemne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności.

Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To proste, należy:

1. Wykonać pracę plastyczną, gdzie motywem będą niebieskie motyle;

2. Ubrać się na niebiesko;

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

4. Nominować kolejne 3 osoby (gr. szkolne lub przedszkolne, instytucje) i poinformować je o tym);

5. Każda nominowana osoba włączająca się do akcji chellengeniebieskiemotyle2021 dołącza kopiowany tekst, podając nominacje lub osoby;

6. Na wykonanie zadania, każdy nominowany ma 48 godzin.

Nominujemy:

  1. Gminna Biblioteka Publiczna w Bobrowie
  2. Skautów Króla – szczep nr 8 z parafii Mszano
  3. Koło Gospodyń Wiejskich: Małki – Wymokłe.

Udostępnij innym przez: