Konkursy

Na niniejszej stronie umieszczane są informacje o różnorakich konkursach dla uczniów organizowanych przez podmioty zewnętrzne.

Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim
do 14 lutego 2022 r. trwa konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych „Jak parki narodowe pięknieją dzięki Funduszom Europejskim”. Przedsięwzięcie organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy plastycznej, która będzie przedstawiała zmiany, jakie w parkach narodowych dokonały się dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o dziedzictwie przyrodniczym polskich parków narodowych oraz o Funduszach Europejskich. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI. Wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych mogą być filmy edukacyjne o parkach narodowych dostępne na stronach:https://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oi9lgMgjpHF4zsj-vgr2_Ghttps://www.youtube.com/playlist?list=PLrWAtxHx4r7oHZO40PNcq2Ub5avwdW_Fb Na zwycięzców czekają nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do wybranego parku narodowego dla całej klasy, której uczeń zdobył pierwsze miejsce. Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Promocja Parków Narodowych jako marki” (Program Infrastruktura i Środowisko). Szczegóły konkursu można znaleźć w regulaminie dołączonym do wiadomości oraz na stronie https://www.pois.gov.pl/strony/o-programie/poiis-dzieciom/parki-narodowe-konkurs-plastyczny/rusza-konkurs-plastyczny-dla-szkol/.Prosimy o przekazanie tej wiadomości nauczycielom i uczniom z Państwa placówki.Zachęcamy do udziału! Z wyrazami szacunku
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki 

Wystartował bezpłatny konkurs informatyczny Mistrz Programowania!
https://oki.org.pl/mistrz-programowania-aktualnosci/

Konkurs trwa do 7 marca. Jest dla każdego ucznia.
Są zadania proste, które zrobi każdy młody człowiek, są takie które budują wiarę w siebie, i takie które wymagają pomyślenia. A wszystkie bawią i rozwijają!
Może to początek pasji i przygody na całe życie? I dumy dla szkoły!

Udostępnij innym przez:
Skip to content