Kujawsko-Pomorska e-Szkoła – zapraszamy na lekcje

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego są wsparciem dla uczniów i cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń. Przed ekranami komputerów zasiadają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale też z kraju i zagranicy. Rozpoczęliśmy w poniedziałek 16 marca od lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomiliśmy zajęcia także dla klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkoły średniej. A już od poniedziałku (30 marca) ruszamy z nowym, zawierającym jeszcze więcej lekcji planem zajęć (w załączniku).

 

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na:

 

 

Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Obecnie prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchamiamy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt – nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Transmisję rozpoczęliśmy w poniedziałek 16 marca. Pierwszą nadawaną przez nas e-lekcją był język polski poprowadzony przez Jolantę Serocką. Film obejrzało 22 tysiące osób.

 

 

Nadajemy codziennie do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

 

W pierwszym tygodniu na naszej stronie z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej odnotowaliśmy ponad 270 tysięcy wejść. Liczba ta stale rośnie. Obecnie zaobserwowaliśmy ponad 400 tysięcy odsłon. Największym zainteresowaniem cieszą się lekcje dla szkół podstawowych. Spośród wczorajszych (26 marca) zajęć, największą oglądalność zyskała lekcja biologii dla kasy V przygotowana przez Julię Idziak. Zajęcia wyświetlono ponad 4 tysiące razy.

 

Nasze zajęcia oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejść z zagranicy. Kujawsko-Pomorską e-Szkołę najczęściej odwiedza Polonia z Ukrainy. Zaobserwowaliśmy też wejścia z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Egiptu.

 

W załączniku plany zajęć dla szkół podstawowych i średnich na bieżący tydzień (od 23 do 27 marca) i nadchodzący tydzień (30 marca – 3 kwietnia).

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Uruchomiliśmy już dwa studia, z którego nadawane są zajęcia. Ulokowaliśmy je w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

23 marca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2020 r.

Zapraszam do pobrania zdjęć z lekcji języka polskiego i języka angielskiego.

Udostępnij innym przez: