Mobilne Laboratorium Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Nasza szkoła również została wyposażona w nowoczesny sprzęt oraz w trakcie przerwy wakacyjnej powstała nowa pracownia matematyczno-fizyczno-chemiczno-techniczna, do której zakupione zostało wyposażenie głównie do techniki.

 Z początkiem roku szkolnego 22/23 w całym kraju ruszyła akcja mająca na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców.  

   2.11.2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Małkach wzięli udział w zajęciach warsztatowych w ramach programu „Mobilne Laboratoria Przyszłości”, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Szabdzie. Zespół edukatorów przeprowadził prezentacje z zakresu elektroniki – mikrokontrolery oraz druku 3D. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat drukarek 3D oraz dowiedzieli się czym są mikrokontrolery i jakie jest ich zastosowanie.

Udostępnij innym przez: