Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny – Październik 2019r.

Papież Franciszek ogłosił  październik 2019 – Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. W ten sposób chce rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego czyli głoszenia Ewangelii.  Aby przypomnieć o tych zadaniach, na początku miesiąca w szkole zostały wykonane gazetki ścienne o różnych formach pomocy misjom. W czasie tygodnia misyjnego w kaplicy w Małkach odmawiany był różaniec z rozważaniami o treściach misyjnych.

Od początku miesiąca uczniowie przynosili różne zabawki tj. puzzle, klocki, maskotki itp. 10 października przekazaliśmy dużą ilość zebranych zabawek dla dzieci z Mozambiku (Afryka).

 

 

 

 

 

 

19 października grupa uczniów uczestniczyła w Diecezjalnym Spotkaniu Misyjnym. Podczas tego uczniowie mogli zapoznać się z pracą misjonarzy, obejrzeć musical „Dzieci misji” (przygotowany przez dzieci i młodzież z parafii pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim, następnie uczestniczyli w nabożeństwie  różańcowym i w Mszy św. pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego.

https://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/3238/blisko-tysiac-osob-na-spotkaniu-misyjnym-w-chelmnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 października zaprosiliśmy ks. Kanonika Grzegorza Tworzewskiego, wieloletniego misjonarza.  Przybliżył nam historię Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, które angażują młodych w niesienie pomocy ich rówieśnikom z krajów misyjnych.

 

Udostępnij innym przez: