PODSUMOWANIE AKCJI „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJA ELEKTROŚMIECI”

     W dniach od 16 września 2021 do dnia 11 października 2021 r. nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie ekologicznym ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom ( uczniom, nauczycielom, rodzicom, mieszkańcom naszej gminy)  za udział i pełne zaangażowanie w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez firmę Green Office Ecologic Spółka z o.o. w Warszawie we współpracy z naszą szkołą.

Podsumowując, w zbiórce zebraliśmy:

– 3640 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

i otrzymaliśmy jako szkoła bon w wysokości 546 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe.

Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

Dziękujemy za wsparcie,

dyrektor szkoły – Katarzyna Malinowska – Wituła

opiekun Szkolnego Koła Ligii Ochrony – Beata Klonowska

Nasi uczniowie angażowali całe rodziny, sąsiadów, aby uzbierać jak najwięcej elektrośmieci i oczyścić nasze środowisko.

Dziękujemy za Waszą troskę o środowisko!

CZY WIESZ, ŻE…

Eksperci Greenpeace oszacowali, że gdyby wszystkie zebrane w ciągu roku ZSEE załadować do wagonów towarowych, to utworzony z nich pociąg opasałby kulę ziemską.

CZY WIESZ, ŻE…

Czy wiesz, że gdyby ustawić jeden na drugim wszystkie telewizory, jakie co roku wymieniamy na nowe, to można by z nich zbudować kolumnę blisko 50 razy wyższą niż Mount Everes.

CZY WIESZ, ŻE…

Szklane drzwiczki pralki mogą zostać przerobione na praktyczną miskę żaroodporną, a odzyskane i przetworzone włókna karbonowe posłużą do produkcji wytrzymałych żagli lub namiotów.

CZY WIESZ, ŻE…

Metale, w tym złoto, srebro.., czy miedź, odzyskane z zużytych telefonów komórkowych można wykorzystać do wytwarzania czajników, plomb dentystycznych, a nawet instrumentów muzycznych.

CZY WIESZ, ŻE…

Plastikowe elementy ze zużytej lodówki mogą posłużyć do produkcji kołpaków samochodowych.

Udostępnij innym przez: