POKAZ ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

28 września 2020 r. w naszej szkole odbyła się wystawa zwierząt egzotycznych i żywa lekcja przyrody. Przybyło do nas małżeństwo, państwo Jarosław i Barbara Rejmer z Torunia. Od wielu lat zajmują się hodowlą gadów (kameleony, agamy, gekony), owadów (modliszki, patyczaki,  straszyki, liśćce) i pajęczaków (pająki, skorpiony).

Zwierzęta, które zostały zaprezentowane podczas żywej lekcji przyrody, budziły wśród uczniów niesamowite emocje. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ciekawe okazy.

Prezentowane okazy wytworzyły niesamowite zdolności przetrwania w różnych warunkach klimatycznych i znacznie przewyższają ludzkie możliwości. Naukowcy nie mają wątpliwości, że ostatnimi żyjącymi stworzeniami na ziemi będą owady.

Uczniowie zostali zapoznani  z różnymi ciekawostkami naukowymi i poznali najdziwniejsze cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt. Podczas niezwykle ciekawej i niezapomnianej żywej lekcji przyrody była również możliwość zakupienia patyczaka i straszyka. Wielu z uczniów zabrało do domu pudełeczko z nowym zwierzątkiem, którym jednocześnie zobowiązało się zaopiekować. Dla wszystkich uczestników żywej lekcji przyrody było to bardzo ciekawe doświadczenie. Współorganizatorem spotkania uczniów z królestwem zwierząt była Beata Klonowska – nauczycielka biologii i przyrody. 

Udostępnij innym przez: