REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE

W dniach 14,15,16 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które prowadził ks. Sławomir Witkowski, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Mszanie. Były spotkania, podczas których uczestnicy bardzo chętnie śpiewali, pogłębiali swoją wiedzę religijną a szczególnie o Wielkim Poście. Następnie dzieci z kl. O-III oglądały film o Abrahamie, później wykonywały prace plastyczne, a starsi oglądali film pt. „Książę   Kaspian” z serii „Opowieści z Narnii”. Były też spotkania ze Skautami Króla, przepełnione dobrą zabawą oraz wiadomościami o działalności tej religijnej wspólnoty.

Starsi uczniowie mogli przystąpić do Sakramentu Pokuty, następnie wszyscy uczestniczyli podczas mszy św. w kaplicy w Małkach. Msza św. była odprawiona w intencji pracowników i uczniów żyjących i zmarłych. Podczas Liturgii Słowa dużym zaangażowaniem wykazali się uczniowie.

W ostatnim dniu rekolekcji odbył się konkurs wiedzy religijnej, gdzie przedstawiciele  (3 uczniów) reprezentowali swoją klasę. Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych: 0-III i IV-VII.

Na zakończenie rekolekcji wszyscy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, podczas której rozważaliśmy, co przesłania nasze „oczy wiary”, co utrudnia nam wpatrywanie się w Chrystusa. Symbolem tych przeciwieństw były opaski na oczach 14 uczniów.

28 marca odbyło się podsumowanie Konkursu Wiedzy Religijnej przeprowadonego podczas rekolekcji. Każda klasa otrzymała dyplom, a uczniowie reprezentujący klasę – nagrody rzeczowe tj. książki, płyty, ufundowane przez ks. proboszcza Sławomira Witkowskiego.

 

Wyniki konkursu:

Grupa O-III

I miejsce kl.I i III   przedstawiciele: kl. I – Maja Majkowska, Mikołaj Romanowski i Piotr Rumiński; kl. III – Weronika Tamiła, Martyna Panter i Oliwier Czupryński

II miejsce kl.0    przedstawiciele: Wiktoria Błach, Roksana Pajączkowska i Magdalena Płachecka

III miejsce kl. II   przedstawiciele: Anna Jakubowska, Jan Szostakowski i Szymon Malinowski

 

Grupa IV-VII

I miejsce kl.IV   przedstawiciele: Piotr Tamiła, Dominik Łęgowski i Bartłomiej Głodowski

II miejsce kl. VI   przedstawiciele: Angelika Boczek, Karolina Pusz i Vanessa Konera

III miejsce kl. V   przedstawiciele: Maria Słomińska, Arkadiusz Głodowski, Maikel Konera

wyróżnienie kl. VII  przedstawiciele: Ola Gołembiewska, Julia Romanowska i Wiktoria Konera

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy !

 

Udostępnij innym przez: