RELACJA Z POBYTU UCZNIÓW W ZIELONEJ SZKOLE ,,POD LIPAMI”

W maju  uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami: Beatą Klonowską, Arkadiuszem Kanieckim i Markiem Piotrowskim mieli przyjemność uczestniczyć w jednodniowych zajęciach Zielonej Szkoły w pięknie położonym ośrodku „Pod Lipami” w Lidzbarku Welskim. Wizyta rozpoczęła się od opowieści przesympatycznego pana Kustosza o historii miasta oraz od zwiedzania Muzeum Pożarnictwa. Około godziny 10.00 rozpoczęliśmy zajęcia w Zielonej Szkole.
Uczestnicy nauczyli się strzelać z łuku, zagrali w paintballa i wzięli udział w zabawach integracyjnych. W pocie czoła nosili wodę sitem oraz budowali i wodowali tratwę. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się zorbing na trawie i wodzie. Niektórzy pokonali lęk wysokości, wspinając się na ściankę.
Całości dopełniła samodzielna jazda quadem.
Zabawa była przednia, opieka przemiłych animatorów kultury fantastyczna, a panie kucharki stawały na głowie, by zaspokoić apetyty głodnych jak wilki dzieciaków. Dzieci wiele przeżyły, zdobyły dużo doświadczeń, a ich uśmiechnięte buzie i relacje świadczyły o tym, że pobyt na zielonej szkole w Lidzbarku był niezwykle udany pod każdym względem.
Wielu z nas z ogromnym sentymentem i tęsknotą będzie wspominać czas spędzony nad Jeziorem Lidzbarskim. Wyjazd zorganizowała Beata Klonowska.

Udostępnij innym przez: