SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2020 ,,SZCZĘŚLIWI BO ZBAWIENI”

Tegoroczne rekolekcje w naszej szkole trwały od 9 do 11 marca.

Rekolekcjonista ks. Proboszcz Sławomir Witkowski zadbał o to, aby każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. Były filmy, zabawy, nauki, układanie puzzli, różnego rodzaju  łamigłówki, nabożeństwa i msza św.

Pierwszego dnia uczniowie uczestniczyli w naukach, układali puzzle, oglądali filmy religijne. Młodsi uczniowie oglądali inscenizacje do różnych wierszy, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szabdzie. Młodym aktorom i ich i opiekunom bardzo dziękujemy.  Główną częścią pierwszego dnia rekolekcji była Droga Krzyżowa w kaplicy w Małkach. Uczniowie kl. III i IV czytali rozważania.

Drugi dzień rekolekcji urozmaicili „Skauci Króla” szczep nr 8 z parafii Mszano przez wspólne zabawy, śpiew, rozmowy na temat wiary oraz nabożeństwo pokutne w kaplicy. Chętni mogli skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania.

Ostatni dzień rekolekcji upłynął w atmosferze zabawy. Młodsi uczniowie podczas zabawy „Zamknięty pokój” wykonywali różne zadania, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Jak się okazało, praca w zespołach przyniosła wiele radości i szybkie wykonanie koniecznych zadań. Starsze klasy swoją przygodę przeżyły podczas zabawy „Podchody”, która odbyła się na świeżym powietrzu i w deszczowej atmosferze pod opieką nauczycieli i ks. Sławka. Wszyscy trochę zmęczeni i radośni wrócili do szkoły.                                                          Na zakończenie rekolekcji wielu uczniów zaangażowało się w liturgię mszy św. przez czytanie, śpiew, przygotowanie darów ofiarnych. Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów SP Małki celebrował ks. Proboszcz Sławomir Witkowski. Na koniec troje uczniów (w imieniu wszystkich) złożyło podziękowanie księdzu za przeprowadzone rekolekcje.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Dyrektora, wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów, który aktywnie włączyli się w pomoc podczas rekolekcji szkolnych.

Więcej zdjęć w albumie.

Udostępnij innym przez: