Szkolny konkurs różańcowy

Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Różańcowy. Celem konkursu jest przypomnienie wezwania Maryi do codziennego odmawiania modlitwy różańcowej, dzięki której możemy wyprosić wiele łask. Do tej modlitwy zachęcał też św. Jan Paweł II. Mówił, że Maryja ocaliła Go 13 maja 1981 r., kiedy Mehmet Ali Ağca  próbował odebrać Mu życie na placu św. Piotra w Rzymie. Dzięki tej modlitwie rzeczy niemożliwe stawały się możliwe.Uczniowie wspólnie z rodzicami wykonali różańce z dowolnych materiałów tj. orzechy, kasztany, nakrętki metalowe, fasola, guziki, dzika róża, chleb itp.  Następnie komisja w składzie: Hanna Dec, Beata Klonowska, Lena Pietrkiewicz, Marzena Kopczyńska dokonała oceny 34 prac, które uczniowie przynieśli do szkoły.
Wyniki konkursu:
Kategoria kl. O
I miejsce Mrozowski Artur, Pajączkowska Kaja i Gładysz Maja
Dwie najładniejsze prace  (Artura Mrozowskiego i Kai Pajączkowskiej) przeszły do etapu diecezjalnego do Torunia, który odbędzie się 21 października 2018 r.
Kategoria kl. I – III
I miejsce – Wydźgowska Zofia kl. III
II miejsce – Pajączkowska Roksana kl. I
III miejsce – Głodowska Maria kl. II
Wyróżnienia: Mazur Nikodem kl.III, Głogowska Zofia kl. III i Szostakowski Jan kl. III
Kategoria IV – VIII
I miejsce – Przekaza Łukasz kl. IV
II miejsce – Czupryński Oliwier kl. IV
III miejsce – Kosakowska Dorota kl. IV
Wyróżnienie – Naguszewska Ewa kl. IV
Różańce, z kategorii kl. I-III i  IV- VIII, które zajęły pierwsze 3 miejsca przeszły do etapu gminnego. Ogłoszenie wyników będzie się 24 października 2018 r w Szkole Podstawowej w Kruszynach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w tym konkursie i czekamy na wyniki z wyższych etapów.

 

Udostępnij innym przez: