UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Biel to niepokalanie i uczciwość. Czerwień – odwaga i waleczność. Barwy narodowe nosimy z dumą od wieków. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli, i tym, którzy żyją obecnie.
W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 10 listopada 2017 r. uczniowie klas starszych naszej szkoły przygotowali wzruszający montaż poetycko-muzyczny pt. „Odzyskanie niepodległości” pod kierunkiem p. Beaty Klonowskiej – nauczyciela historii. Akademię rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego.
Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w serca młodych Polaków uczucia do własnego kraju. Narratorzy przypomnieli nam jak trudna była droga do Niepodległej Ojczyzny. Uczniowie wyrecytowali wiersze, które zachęcały do zadumy nad losem Polski. Podczas apelu nie zabrakło filmów: przedstawiającego historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz ukazującego współczesną Polskę z lotu ptaka. W części końcowej pan dyrektor Jan Jakubowski wygłosił krótkie przemówienie. Polska to piękny kraj. Posiadamy cuda natury, wszystkie pory roku, góry i morze, piękne zabytki i krajobrazy. Jako naród mamy bogatą historię, swój język, tradycje, terytorium. Jest co oglądać i o czym opowiadać.
Na korytarzu szkoły znajduje się wystawa skłaniająca do refleksji nad przeszłością i przyszłością naszej Ojczyzny.

Udostępnij innym przez: