USTANÓWMY RAZEM REKORD!!!!

Po raz pierwszy jesienią tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) będzie organizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą ,,Restart a Heart”, który jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca 2012 roku, w której państwa członkowskie nawołują do ustanowienia Europejskiego Tygodnia Podnoszenia Świadomości o Problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane NZK. Punktem kulminacyjnym akcji będzie dzień 16 października, kiedy akcja obejmie młodzież wszystkich krajów w Europie, jak również członków Parlamentu Europejskiego, którzy będą uczeni udzielania pierwszej pomocy.

Postanowiliśmy włączyć się w całą akcję i pokazać całej Europie efekty naszego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, znajomych  do wspólnego ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. 

Całe wydarzenie odbędzie się 16 października 2013 roku  o godz. 12.00 i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. W tym celu zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w całej akcji. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział. W trakcie ustanawiania rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.

Całość będziemy można na bieżąco oglądać na naszym kanale YouTube, tak abyście mogli ćwiczyć razem z nami w jednym rytmie.

Bądźcie razem z nami w tym wyjątkowym dniu i pokażcie, na co nas stać! 

                                                                                                             Opiekun SK PCK

Maria Jakubowska

Udostępnij innym przez: