Wycieczka do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj”

W dniach 30-31 maja 2023 r. uczniowie klasy 8 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Miętowy Gaj”, w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Podczas dwudniowego pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez  panią Martę Roman, pracownika  parku. Piękny, słoneczny dzień spędzono, wędrując po lesie i rozpoznając drzewa i krzewy oraz inne rośliny zielne. Uczniowie mieli również możliwośćobserwacji hodowli jesiotra ostronosego,  w jednym z najnowocześniejszych w Eurpie ośrodków hodowli.  Ichtiolodzy starają się o to, by jesiotry ostronose wróciły do polskich rzek i na nasze stoły.Te wspaniałe ryby osiągają nawet do 4 metrów długości i 350 kg wagi.

W ośrodku do dyspozycji uczniowie mieli materiały dydaktyczne – ekspozycje przedstawiające florę i faunę BPK.  Pobyt w ośrodku był przeplatany licznymi zabawami na świeżym powietrzu. Wspaniałą pamiątką  dla każdego ucznia, pozostanie samodzielnie wykonany obraz na plastrze drewna.  Atrakcją był nocleg w pokojach tematycznych: „Żeremie Bobra”, „Nora Lisa”, „Gniazdo Perkoza”, „Owady nad Wodą”, „Mrowisko”, „Pod Wodą”, „Ul”.

Wieczorem uczniowie  spędzali miło czas  podczas wspólnego grillowania z rodzicami. Szczęśliwi, pełni wrażeń  wróciliśmy do domu. Była to ostatnia możliwość wspólnego wyjazdu uczniów, którzy  już na chwilę opuszczą mury naszej szkoły. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy p. Anna Sowińska przy współpracy z p. Marzeną Kopczyńską.

Udostępnij innym przez: