WYCIECZKA DO SZAFARNI I GOLUBIA DOBRZYNIA

Uczniowie z klas: III – VIII wraz z opiekunami postanowili urozmaicić trochę naukę i pojechali na wycieczkę do Golubia – Dobrzynia i Szafarni.

W dniu 21 kwietnia 2022 r. odwiedziliśmy Szafarnię, gdzie swoje wakacje spędzał Fryderyk Chopin oraz przepiękny Zamek Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu.

W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni poznaliśmy znaczące wydarzenia z życia Fryderyka Chopina. Uczestniczyliśmy w koncercie fortepianowym. Dowiedzieliśmy się, że to właśnie w Szafarni po raz pierwszy Chopin miał kontakt z autentyczną muzyką ludową. Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem zamku golubskiego. Przemierzając zamkowe komnaty, zwiedzając muzeum oraz wysłuchując legend odkryliśmy liczne tajemnice i sekrety tego niezwykle ciekawego miejsca. Zadowoleni, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy z powrotem do szkoły. Organizatorem wycieczki była nauczycielka historii p. Beata Klonowska. W czasie wycieczki opiekę nad nami sprawowali: Panie Beata Klonowska, Anna Komorska, Katarzyna Malinowska – Wituła, Anna Sowińska oraz Pan Marek Piotrowski.

Udostępnij innym przez: