mOchrona – aplikacja, wspierająca rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci

mOchrona – aplikacja ochrony rodzicielskiej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) działa poprzez połączenie – sparowanie – urządzenia rodzica z urządzeniem dziecka. Dzięki temu, umożliwia stałą opiekę nad najmłodszymi użytkownikami internetu.

Rodzic może wprowadzić takie ustawienia, które zminimalizują ryzyko kontaktu ze szkodliwymi treściami w internecie i pozwolą dziecku bezpiecznie korzystać z zasobów sieci. W dowolnym momencie można je zmodyfikować.

W aplikacji rodzic może również zobaczyć szczegółowe informacje na temat aktywności dziecka w internecie. Aby tak się stało, wymagane jest wyrażenie zgody na zbieranie przez aplikację danych niezbędnych do generowania statystyk i raportów.

mOchrona umożliwia ponadto kontakt pomiędzy dzieckiem a rodzicem – na kilka sposobów. Zawiera funkcjonalność pozwalającą na wysyłanie próśb o dostęp do określonych treści – rodzic może je zaakceptować lub odrzucić, komunikator tekstowy oraz przycisk S.O.S. – dostępny na urządzeniu dziecka.

Aplikacja zapewnia także rodzicom i opiekunom dostęp do stale aktualizowanych treści edukacyjnych, dotyczących zasad bezpiecznego korzystania przez dzieci z internetu.

Więcej szczegółów i informacji jak pobrać aplikację na stronie https://ose.gov.pl/mochrona

Udostępnij innym przez: