NA PODBÓJ KOSMOSU!!!

Zadaniem domowym uczniów klasy VI było wykonanie makiety Układu Słonecznego. Skąd idea na taki temat wystawy? Pomysł wypłynął z podstawy programowej. Tematy o Układzie Słonecznym są przerabiane na lekcjach przyrody w klasie VI . Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym projekcie.
-Myślę, że to dla uczniów najlepsza lekcja, ponieważ oni sami musieli sięgnąć do materiałów i źródeł, spojrzeć w jakiej kolejności występują planety i jakie mają kolory. Jak warto zauważyć, każda wykonana praca jest inna, każdy uczeń miał na nią inny pomysł i włożył w jej wykonanie całe swoje serce – mówi Pani Beata.
Projekt miał duże odzwierciedlenie wśród pozostałych klas szkoły podstawowej. Młodsi uczniowie mogli podziwiać wystawę prac starszych kolegów i wiele się od nich nauczyć. Co roku modele wzbudzają uznanie uczniów i nauczycieli.
Szóstoklasistom na pewno należy pogratulować kreatywności i oryginalności.  Pomysłodawczynią projektu od kilku lat w szkole jest nauczycielka przyrody p. Beata  Klonowska. Modele Układu Słonecznego wykonali uczniowie: Angelika Boczek, Jakub Bronikowski, Hubert Jurkiewicz, Hubert Kołpacki, Vanessa Konera, Bartłomiej Płachecki, Karolina Pusz.

 

Udostępnij innym przez: