Uroczysta gala z okazji 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Czerwony Krzyż na świecie powstał w 1863 roku.  Polacy mogli tylko marzyć o tym, aby taką organizację założyć. Było to możliwe dopiero pół wieku później, gdy Polska znów zaistniała na arenie światowej jako wolne państwo. W Brodnicy już od 95 lat istnieje odział Polskiego Czerwonego Krzyża. Historia PCK w Brodnicy rozpoczęła się od pań z Koła Ziemianek. Dzięki ich zaangażowaniu 10 października 1919 r. powstał pierwszy oddział PCK w mieście.  W pierwszych dniach liczył on 60 osób, jednak już rok później liczba ta wzrosła do 312!

W naszej szkole od wielu lat istnieje Szkolne Koło PCK –  ta najstarsza w Polsce organizacja charytatywna. Członkowie i sympatycy koła brali udział w konkursach plastycznych „Żyj zdrowo i kolorowo”- (kl. O i I-III) oraz konkursie krzyżówkowym „Młoda krew ratuje życie” organizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK w Brodnicy.

W konkursie plastycznym, w najmłodszej grupie wiekowej 3,4 i 5-cio latki,  rysunek Julii Łapkiewicz zajął I miejsce, a w kategorii 6-cio latków praca plastyczna Wiktorii Irwan III miejsce ( rysunki wykonane pod kierunkiem H.Dec). Natomiast w konkursie krzyżówkowym została wyróżniona Karolina Laskowska z kl. IV. Konkursy zorganizowała opiekunka SK PCK Maria Jakubowska.

Udostępnij innym przez: